برای اولین بار در ایران وکیوم بیوپسی تحت گاید ام ار ای

نحوه انجام وکیوم بیوپسی چگونه است؟

در واقع باید گفت ضایعات پستانی ممکن است در معاینات بالینی، ماموگرافی و یا سایر روش‌های تصویربرداری مثل سونوگرافی یا ماموگرافی با توجه به اندازه، عمق و یا شرایط خاص قابل لمس، مشاهده یا تشخیص نباشند؛ در این روش‌ها همیشه نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که ضایعه پیدا شده از چه نوعی است.

 

در این خصوص بیوپسی با دستگاه وکیوم در واقع نمونه برداری به کمک خلاء راهی است برای از بین بردن سلول های غیر طبیعی بافت که پزشک با استفاده از یک سوزن مخصوص متصل به دستگاه وکیوم این سلول ها را از بین می برد. بعد از آن می توان این سلول ها را در میکروسکوپ بررسی کرد و تشخیص داده شود که آیا سرطانی است یا خیر.

 

روش وکیوم بیوپسی یکی از روش های جدید و پیشرفته برای نمونه برداری است که با استفاده از یک سوزن کلفت و خلاء قادر به برداشتن قسمتی از نسج پستان می باشد. با ورود یک سوزن با شماره مورد نظر ( قابلیت انتخاب سایز سوزن ) می توان نمونه های متعدد بافتی را خارج و در محفظه دستگاه ذخیره کرد، ضمن اینکه چرخش پروب در زوایای مختلف و حتی برداشت ۳۶۰ درجه نیز میسر است و در هر مقطع بدون نیاز به خروج پروب از بدن بیمار امکان توقف بیوپسی و مجدداً ادامه آن وجود دارد.  • وکیوم بیوپسی یکی از روش های رادیولوژی مداخله ای است که با هدایت دستگاه ماموگرافی سه بعدی انجام می گردد.
  • برای اولین بار در ایران تحت گاید ام آر ای در مرکز تصویربرداری دکتر محمد اطهری توسط خانم دکتر معصومه گیتی انجام گردید.
  • تحت بی حسی موضعی و بطور سرپایی انجام می‌شود.

 


وکیوم بیوپسی پستان در چه مواردی انجام می شود؟

در زمان خارج کردن توده های خوش خیم پستان مانند فیبروآدنوم ها که توده های خوش خیم پستان هستند و اکثرا در خانم های جوان دیده می شود و در خیلی از موارد بیش از یک عدد بوده و در طول زندگی مجددا در جاهای دیگر پستان ایجاد میشوند.

  • پاپیلوم های نوک پستان
  • برداشت ضایعات کوچک بصورت کامل

مزایای بیوپسی وکیوم چیست؟

 شیوه ی بسیار قابل اعتماد نمونه برداری با عوارض بسیار اندک، می باشد. بکار بردن آن نسبتا ساده و برای بیمار بخوبی قابل تحمل است. در مقایسه با عمل جراحی پستان این روش کمتر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد. در ضمن هزینه ی پیگیری های متعدد یا هزینه های ناشی از بستری را کاهش می دهد. مهمتر از همه اینکه، این شیوه ( VABB ) فاصله ی زمانی یافتن توده و تشخیص، که برای آرامش بیمار بسیار اهمیت دارد، را کم می کند.

  • امکان برداشتن کامل توده های کوچک یا رسوب کلسیم های کوچک
  • امکان نمونه برداری از توده های بسیار کوچک
  • امکان نمونه برداری از توده های نزدیک به دیواره قفسه سینه، دنده ها و سطوح داخلی بازوها
  • عدم برجاماندن زخم بزرگ ناشی از جراحی
  • بازگشت سریع به فعالیت های عادی

هزینه وکیوم بیوپسی

برای اطلاع از هزینه وکیوم بیوپسی با شماره های مرکز تصویربرداری دکتر محمد اطهری تماس بگیرید.

بهترین مرکز بیوپسی وکیوم در تهران کجاست؟

انتخاب هوشمندانه و صحیح مرکز بیوپسی باعث می‌شود که نتیجه نمونه برداری در تصمیمات درست درمانی بعدی تاثیرگزار باشد. بدیهی است که مهارت، تخصص و داشتن سابقه فعالیت پزشکی در بیوپسی مهم است و این موارد نتیجه را به سمت تشخیص درست یا مخدوش، پیش ببرد. مرکز تصویربرداری دکتر محمد اطهری با بهره گیری از دانش و تکنولوژی به روز آماده پذیرش مراجعین محترم است.

قیمت سوزن بیوپسی وکیوم چقدر است؟

سوزن بیوپسی وسیله‌ای برای انجام نمونه برداری از بافت‌های نرم و سخت بدن بیماراست. قیمت سوزن نمونه برداری متفاوت است و بستگی به کیفیت، نوع طراحی و سایز آن دارد.

انواع بیوپسی چیست؟

متخصص باتوجه به وضعیت بیمار و ناحیه‌ای که نیاز به بیوپسی دارد، نوع بیوپسی را انتخاب می‌کند.

انواع بیوپسی

بیوپسی آندوسکوپی، بیوپسی مغز استخوان، بیوپسی سوزنی، بیوپسی با سوزن هسته‌ای و … است.

 

دسته» مقالات علمی